Hör gärna av dig till oss för att ställa frågor om vår skola eller kanske göra ett besök.

 

Adress:   Trädgårdsskolan GKS

 Pukslagarvägen 20

 804 32 Gävle 

 

Skolan har inte något telefonnummer.

Vill Du komma i kontakt med oss använder du någon av mailadresserna här nedan.

Telefonnummer till Fritids är 070-6117758

 

E-post: info@gks.nu När det gäller allmänna frågor om skolan.

            

           ledningsgruppen@gks.nu När det gäller frågor till skolans Ledningsgrupp.

 

           huvudman@gks.nu  När det gäller frågor till skolans Huvudman.

 

 

Personalen

 

Therese Elfving

Rektor

Specialpedagog

therese@gks.nu

Lars Lönnblad Leg. lärare.

Biträdande rektor

Klassföreståndare högstadiet

Lärare Matte NO Träslöjd Hemkunskap.

lars@gks.nu

Per Gylén Leg. lärare.

Klassföreståndare högstadiet

Lärare Engelska SO HKK

per@gks.nu

Mattias Ericsson Leg. lärare.

Klassföreståndare 6

Lärare Musik Idrott

mattias@gks.nu

Kicki Hedblom Leg. lärare

Klassföreståndare klass 2-3

kicki@gks.nu

Eva Lönnblad Leg. lärare.

Lärare Matte och NO klass 4-6

eva.l@gks.nu

Boê Seisay

Lärare i svenska och engelska

boe@gks.nu

MariJeanette Magnusson

Lärare Bild 2-9 svenska slöjd

Fritidsansvarig.

mjm@gks.nu

Juan Rodrigues Leg. lärare.

Lärare Spanska

juan@gks.nu

Lilian Aldén Leg. lärare.

Klassföreståndare 1 och Fritids

lilian@gks.nu

Camilla Khalili

Förskoleklass och fritids

camilla@gks.nu

Kevin David

Fritids

kevin@gks.nu

Bengt Gråhns

Skolsköterska

bengt@gks.nu 

Lena Hedlund

städ