Hör gärna av dig till oss för att ställa frågor om vår skola eller kanske göra ett besök.

 

Adress:   Trädgårdsskolan GKS

 Pukslagarvägen 20

 804 32 Gävle 

 

Telefon:  026-61 17 75

 

E-post: info@gks.nu När det gäller allmänna frågor.

            

           ledningsgruppen@gks.nu När det gäller frågor till skolans Ledningsgrupp.

 

           huvudman@gks.nu  När det gäller frågor till skolans Huvudman.

 

  

Klicka här för att skriva ett meddelande!

 

 

Personalen

 

Therese Elfving

Rektor

therese@gks.nu

Lars Lönnblad 

Biträdande rektor

Klassföreståndare 8 och 9

Lärare Matte NO Träslöjd Hemkunskap.

lars@gks.nu

Per Gylén

Klassföreståndare 5-6 och 9

Lärare Engelska SO

per@gks.nu

Mattias Ericsson

Klassföreståndare 4

Lärare Musik Idrott

mattias@gks.nu

Kicki Hedblom

Klassföreståndare klass 2-3

kicki@gks.nu

Carro Brännström

Klassföreståndare F-1.

carro@gks.nu

 

Eva Lönnblad

Lärare Matte och NO klass 4-6

eva.l@gks.nu

MariJeanette Magnusson

Lärare Bild 2-9 Fritidsansvarig.

mjm@gks.nu

Krista Tackett

Lärare Svenska och Engelska

krista@gks.nu

Juan Rodrigues

Lärare Spanska

juan@gks.nu

Lilian Aldén

F-klass och Fritids

lilian@gks.nu

Björn Sundell

456 och Fritids

björn@gks.nu

Kevin David

Fritids

kevin@gks.nu

Jordi Bota

Fritids

jordi@gks.nu

Skolsköterska

Bengt Gråhns

bengt@gks.nu 

Lena Hedlund

städ